Juniori BiH igrali neriješeno sa Izraelom

Fudbalska juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine (U-19) danas je na stadionu "Jules Ladoumègue" u Romorantinu igrala neriješeno 1:1 protiv selekcije Izraela u okviru 2. kola grupe 5 elitnog kruga kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Juniori BiH su poveli golom Zinedina Mustedanagića već u 3. minuti, dok je Izrael izjednačio preko Mohameda Abu Fanija u 18. minuti.

U drugom susretu iste grupe večeras se sastaju selekcije Francuske i Bugarske.

Podsjetimo, fudbalska juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine (U-19) pobijedila je favoriziranu selekciju Francuske sa 2:0 na startu turnira grupe 5 elitnog kruga kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Nakon nekompletiranog 2. kola, BiH je prva u Grupi 5 sa 4 boda, Izrael drugi sa 2 boda, Bugarska zauzima treće mjesto s jednim bodom i utakmicom manje, dok je na posljednjem mjestu Francuska bez bodova, i utakmicom manje.

Izabranici selektora Tonija Karačića turnir završavaju 27. marta utakmicom protiv Bugarske u Vineuilu (19 sati).