Kačar u finišu donio pobjedu Hamburgu

MAJNC - Fudbaleri Hamburga pobijedili su danas u gostima ekipu Majnca sa 2:1 (1:0) u 31. kolu njemačke Bundeslige, a utakmicu je riješio bivši reprezentativac Srbije Gojko Kačar.

Nekadašnji kapiten Vojvodine je tri minuta prije kraja udarcem sa ivice kaznenog prostora donio Hamburgu značajna tri boda u borbi za opstanak.

Kačar je postigao prvi gol u njemačkom šampionatu poslije dvije i po godine i odigrao svih 90 minuta, kao i Slobodan Rajković.

Prethodno je klub sa sjevera Njemačke vodio autogolom Baumartlingera do 76. minuta, ali je Junus Mali izjednačio rezultat.

Hamburg je trijumfom izašao iz zone za ispadanje i sada se nalazi na 14. mjestu sa 31 bodom, samo jednim manje od Hanovera koji je pretposlednji.