Kalčo: Milan dominirao, Đenova se umalo izvukla

Fudbaleri Milana savladali su Đenovu sa 2:1 u 25. kolu italijanske Serije A i ostali su u trci za plasman u neko od evropskih takmičenja.

Ekipa Siniše Mihajlovića je na sigurnom šestom mjestu, Lacio zaostaje velikih sedam bodova, a na mjestu iznad, koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope nalazi se gradski rival Inter, koji ima dva poena više, ali i utakmicu manje, pošto se od 20.45 sastaje sa Fiorentinom.

Sa druge strane, Đenova nema tih ambicija, bori se za opstanak i do kraja sezone će strepiti da li će ostati u elitnom društvu italijanskog fudbala, pošto zauzima 16. mjesto, a u poslednjih pet utakmica nije zabilježila pobjedu.

Mihajlovićev tim je do prednosti doveo Karlos Baka, već u petom minutu, pošto je prethodno Keisuke Honda uputio sjajan udarac u desni gornji ugao gola Đenove, ali je Matija Perin odlično intervenisao.

Đakomo Bonaventura je imao dvije odlične prilike da poveća vođstvo domaćih, ali do kraja poluvremena nije bilo promjene rezultata, kao ni do 64. minuta. Honda je pronašao prostor za udarac, raspalio po lopti i matirao Perina, koji je prethodno spriječio da “roso-neri“ steknu još veću razliku.

Gosti su se probudili tek u finišu utakmice, Dijego Laksalt je umalo postigao prelijep gol iz voleja u 93. minutu, a svega nekoliko trenutaka kasnije počasni pogodak za ekipu u kojoj je od 65. minuta igrao Darko Lazović postigao je Alesio Čerči.