Kiks Arsenala, Liga šampiona pod znakom pitanja

LONDON - Fudbaleri Arsenala ugrozili su treće mjesto na tabeli i direktan plasman u Ligu šampiona, jer su danas na svom terenu igrali neriješeno protiv Norviča 3:3 (1:2) u prvom meču 37. kola Premijer lige.

Arsenal poslije ovog kiksa ima samo dva boda prednosti u odnosu na Totenhem i Njukasl, koji sutra igraju svoje mečeve.

Josi Benajun doveo je domaćina u vođstvu na samom startu meča, izjednačio je Hulahan u 12. minutu nakon loše intervencije golmana Šćešnija, a drugi gol za goste postigao je napadač Holt.

Norvič je vodio do 72. minuta, ali je najbolji fudbaler lige i ove sezone, prvi strijelac šampionata Robin van Persi, uspio da sa dva gola preokrene rezultat.

Očekivalo se da će Arsenal zabilježiti 21. prvenstvenu pobjedu, ali je u 85. minutu uslijedio novi šok za izabranike Arsena Vengera, pošto je Morison postavio konačan rezultat.

Fudbaleri Arsenala su do kraja meča opsjedali gol protivnika, ali pored nekoliko odličnih prilika nisu uspjeli da zabilježe važan trijumf.

Rezultati i strijelci 37. kola Premijer lige

Arsenal - Norvič 3:3 (Benajun 1, Van Persi 72, 80 - Hulihan 12, Holt 27, Morison 85)