Kup BiH: Minimalna pobjeda Slobode nad Širokim

Fudbaleri Slobode pobijedili su danas na Tušnju ekipu Širokog Brijega s 1:0, u prvoj utakmici osmine finala Kupa BiH.

Pogodak odluke postigao je Samir Merzić u 11. minuti. Ivan Fatić ubacio je iz kornera, a u šesnaestercu se najbolje snašao Merzić i udarcem glavom poslao loptu iza leđa golmana Širokog Bilobrka.

Obje ekipe u nastavku su imale nekoliko šansi, ali se rezultat nije mijenjao.

Tuzlaci će tako s minimalnom prednošću putovati u Široki Brijeg na revanš susret koji se igra za sedam dana na "Pecari".

Fudbaleri Sarajeva pobijedili ekipu Kozare iz Gradiške s 3:1 (1:0)  u prvom susretu osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine.

Na stadionu "Asim Ferhatović Hase" vodeći gol za "bordo" tim u 8. minuti postigao je Anel Hebibović, koji se dobro snašao nakon jedne gužve u protivničkom šesnaestercu.

Vodstvo Sarajeva u drugom poluvremenu povećao je Marko Mihojević u 53. minuti, ali su gosti samo dva minuta kasnije uspjeli da smanje prednost golom Ognjena Petkovića, nakon velike greške odbrane Sarajeva.

Terensku nadmoć fudbaleri Sarajeva krunisali su trećim golom koji je u 82. minuti postigao Edin Rustemović.

Revanš susret igraće se 26. oktobra u Gradišci.