LE: Sevilja, Napoli, Fiorentina i Dnjipro u polufinlu

Fudbaleri Sevilje plasirali su se u polufinale Lige Evrope odigravši u revanš susretu četvrtfinala 2:2 sa Zenitom u Sankt Peterburgu.

Podsjećamo, branilac trofeja je u prvoj utakmici odiganoj u na svom terenu slavio sa 2:1.

Sevilja je u večerašnjem duelu prva stigla do vođstva golom Bake sa 11 metara u šestom minutu. Na 1:1 izjednačio je Rondon u 48, da bi preokret ruskom timu donio Hulk golom u 72. minutu utakmice. Konačnih 2:2 potavio je Gameiro u 85. minutu susreta.

Plasman u polufinale izborili su i fudbaleri Napolija, koji us nakon pobjede 4:1 u gostima, remizirali sa Volfsburgom na svom terenu (2:2) i zasluženo prošli dalje.

Fiorentina je nakon 1:1 u Moskvi, ostvarila pobjedu rezultatom 2:0 protiv Dinama u Firenci.

Posljednji učesnik polufinala biće ekipa Dnjipra koja je nakon 0:0 u gotima, savladala na svom terenu Briž sa 1:0, prenosi RTRS.