Mančester siti savladao Milan

PITSBURG - Crnogorski reprezentativac i bivši fudbaler beogradskog Partizana Stevan Jovetić bio je dvostruki strijelac na utakmici Internacionalnog kupa šampiona u kojoj je Mančester siti, u Pitsburgu, savladao Milan sa 5:1 (4:1).

Pogocima u 11. i 58. minutu Jovetić je otvorio i zatvorio "goleadu" Mančestera u duelu sa višestrukim evropskim i italijanskim prvakom koji je bio potpuno "ogoljen" za manje od pola sata igre.

Siti je, naime, od 11. do 26, minuta postigao četiri gola, a pored Jovetića u listu strelaca upisali su se Skot Sinkler (14.), Hesus Navac (23.) i Keleči Ihenaco (26. minut).

Jedini pogodak za Milan postigao je Suli Muntari u 42. minutu poslije čega je uslijedio prekid zbog nevremena u Pitsburgu.

U nastavku susreta Jovetić je, na asistenciju srpskog reprezentativca Aleksandra Kolarova, još jednom savladao protivničkog golmana i postavio konačan rezultat utakmice - 5:1 za Mančester siti.