Meksiko slavio, Južna Koreja ide kući

Reprezentacija Meksika slavila je danas u Rostovu na Donu protiv Južne Koreje rezultatom 2:1.

Ovo je druga pobjeda sjevernoameričke reprezentacije na Mundijalu u Rusiji.

U 27. minutu Južnokoreanac Hjun So Jang bio je neoprezan kada je uklizao da bi spriječio centaršut Meksikanaca, igrao je rukom i srpski sudija Milorad Mažić nije imao dilemu, a nije bilo potrebe da se konsultuje VAR.

Vela je bio siguran i Meksiko je poveo 1:0 poslije penala.

Ćićarito je u 66. minuti istrčao kontru po lijevoj strani. Dobio je loptu na ivici kaznenog prostora, dobro izbacio driblingom jednog igrača Koreje i lagano matirao Čoa gol i 2:0.

U 93. minutu Južna Koreja je smanjila na 2:1. Son je bio strijelac počasnog gola za azijskog predstavnika.

Ovim porazom Koreja je izgubila bilo kakve šanse za osminu finala SP, te nakon što odigra preostalu utakmicu sa Njemačkom, može da pakuje kofere za Seul.

Nakon pobjede u prvom kolu grupe F protiv Njemačke, Meksikanci su uvjerljivi bili i danas u Rostovu te drugom pobjedom u grupi došli do šestog boda i prvog mjesta u grupi.

Večeras se u istoj grupi sastaju Njemačka i Švedska od 20 sati.