Mesi najbolji strijelac u istoriji Primere

Fudbaler Barselone Lionel Mesi postao je najbolji strijelac u istoriji Primere!

Argentinac je srušio pola vijeka star rekord napadača Atletik Bilbaa Telma Zare, pošto je sa tri u 12. kolu protiv Sevilje stigao do brojke od 253 postignuta gola u španskom šampionatu.

Mesi se najprije u 21. minutu izjednačio sa legendarnim Zarom sa kraja pedesetih, da bi se u 72. minutu konačno osamio na vječnoj listi strelaca.

Zara je rekord postavio 1955. godine, a za 252 gola bilo mu je potrebno 278 susreta, dok je Mesiju bilo potrebno deset duela više, prenosi RTRS.

Leo Mesi je u pobjedi Barselone na "Nou Kampu" (5:1) stigao i do 27. het-trika u dresu Katalonaca, i ujedno je stigao do 397. pogotka za klub u koji je stigao sa 14 godina.