Mesi rasplakao Madrid u 92. minutu

Fudbaleri Barselone pobijedili su Real u 266. El Klasiku pogotkom Lionela Mesija u 92. minutu (3:2). Argentinac je tako jubilarnim 500. golom u karijeri donio trijumf Kataloncima i poravnanje na prvom mjestu tabele sa Realom.

Od starta utakmica je bila dinamična, Real je poveo u 28. minutu, kada je Kazemiro sproveo loptu u mrežu, nakon što se ona, poslije udarca Serhija Ramosa, odbila od stative. Prednost ekipe Zinedina Zidana trajala je samo pet minuta, pošto je izjednačenje gostima donio Mesi. Ivan Rakitić ga je uposlio, a Argentinac obišao Karvahala i pogodio za 1:1.

Hrvatski vezista je, pomogao da njegov tim dođe do izjednačenja, a onda je, u 73. minutu, spektakularnim golom donio prednost Barseloni nad najvećim rivalom. Poslije sjajanog šuta Rakitića golman domaćih Navas je bio nemoćan. I poslije toga nastavili su se problemi za šampiona Evrope.

Real je meč završio sa igračem manje, pošto je u 78. minutu direktan crveni karton dobio Serhio Ramos. Prilkom izlaska sa terena on se pokačio sa Pikeom o čemu će sigurno narednih dana pisati španski mediji.

Međutim, ni tu nije bio kraj, erupciju oduševljenje na tribinama krcatog stadiona "Santjago Bernabeu" doneo je rezervista Džejms Rodrigez u 85. minutu. Kolumbijac je lijepo utrčao na jedan centaršut Marsela i matirao Ter Štegena za 2:2.

Kada su svi pomislili da će to biti konačan rezultat, razuvjerio ih je, ko drugi nego Lionel Mesi. U posljednjim stotinkama meča Argentinac je pogodio sam ćošak Navasovog gola i donio Kataloncima veliku pobjedu.

Barselona je ovim trijumfom preuzela lidersku poziciju na tabeli - ima 75 bodova, koliko i Madriđani. Međutim, Real je teoretski, ipak, bliže tituli jer ima meč manje, ali je sada psihološka prednost na strani aktuelnog šampiona.