Minut ćutanja za Glogovca: A na Marakani muk

Navijači Crvene zvezde odali su počast preminulom glumcu Nebojši Glogovcu minutom ćutanja na meču protiv Javora u 23. kolu Superlige i istakli transparent "A na Marakani muk...".

Transparent je aluzija na čuveni citat Glogovca iz filma "Munje" kada je opisivio gol Dušana Savića i kako je Zvezda eliminisala Arsenal u Londonu 1978. godine riječima: "A u Londonu muk...".

Poslije toga se sa tribina čula pesma "Delije, delije, ''ajmo svi u glas, Nebojša Glogovac jedan je od nas".

Odata je počast nakon što Evropska fudbalska unija (UEFA) nije dozvolila minut ćutanja za Glogovca na meču u utorak protiv moskovskog CSKA u Ligi Evrope.

Inače, fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su Javor 3:0 (2:0) na stadionu Rajko Mitić u prvoj utakmici proljećnog dijela Superlige.

Strijelci za crveno-bijele bili su Luka Adžić u 5. i prvi strijelac lige Aleksandar Pešić u 29. iz penala i 72. minutu, pa je sada na brojki od 18 golova.