Mlada reprezentacija Srbije slavila u Beču

Tanjug

Mlada reprezentacija Srbije napravila je ogroman korak ka plasmanu na Evropsko prvenstvo u Italiji, pošto je ostvarila pobjedu na gostovanju Austriji 3:1 (1:0).

Srpski fudbaleri do 21 godine upisali su i četvrti trijumf iz isto toliko utakmica poslije dramatičnog finiša i pogodaka Luke Jovića iz penala u 88. i Luke Ilića u 91. minutu.

Prethodno je u 80. minutu izjednačio Konrad Lajmer i na kratko donio izjednačenje poslije gola Aleksandar Lutovac u 30. minutu.

Ekipa Gorana Ðorovića ostala je na prvom mjestu kvalifikacione grupe sa 12 bodova, dva više i meč manje od Rusije koja je ranije danas savladala Jermeniju u gostima 2:1.

Reprezentacija Srbije u utorak ide u Jerevan na duel protiv Jermenije.