Nagrađene jer su izgubile utakmicu 5:0

BANGKOK - Predsjednik Tajlandskog fudbalskog saveza Voravi Makudi odlučio je nagraditi svoju žensku reprezentaciju jer je u 1. kolu Azijskih igara izgubila od domaćina Južne Koreje sa samo 5-0.

- Šteta što smo primili tako puno golova u prvom poluvremenu. U drugom smo bili daleko bolji. Savez je planirao nagraditi ekipu sa 200,000 bahta za pobjedu u ovoj utakmici, a zbog truda dat ćemo im utješnu nagradu od 100,000 bahta - izjavio je Makudi.

Njegova izjava tim je čudnija jer je na poluvremenu rezultat bio 2-0, da bi Korejke u nastavku postigle gol više nego u prvom dijelu.

Makudi je još ranije ove godine nagradio svoje fudbalerke sa 15 miliona bahta nakon što su osvojile peto mjesto na Azijskom prvenstvu čime su izborile plasman na Svjetsko prvenstvo sljedeće godine. To će biti prvi nastup Tajlanda na SP u istoriji.