Nijemci 5/0, Englezi jedini bez primljenog gola

Fudbaleri Njemačke i Engleske nastavili su sigurnim koracima da napreduju ka Svjetskom prvenstvu 2018. godine.

"Panceri" su nadigrali Azerbejdžan 4:1 u Bakuu, za petu pobjedu u nizu u Grupi C, ali su prvi put vadili loptu iz sopstvene mreže.

Poveli su preko Širlea u 19. minutu, Nazarov poravnava u 31. ali Miler i Gomes rješavaju meč već do poluvremena. Tačku na meč svojim drugom golom stavlja Širle, deset minuta prije kraja.

Nijemci su bar na nekoliko sati dobili novog prvog pratioca, Češku, koja je očekivano ubjedljivo slavila u San Marinu sa 6:0. Po dva gola postigli su Vladimir Darida i Antonin Barak, koji je zabilježio i jednu asistenciju.

6. San Marino 5 0 0 5 1:23 0

U prvom meču u Grupi E Jermenija je nadigrala Kazahstan 2:0, u "derbiju" začelja tabele.

Domaćin je u Jerevanu slavio sa dva gola u roku od dva minuta, desetak nakon isključenja gostujućeg igrača Malija.

Pobjedu je najavila zvijezda Mančester Junajteda Henrih Mhitarjan, a potvrdio Aras Orbiliz.

Jermenija je drugim trijumfom u nizu "preskočila" Rumuniju na pretposljednjoj poziciji, ima samo bod manje od drugoplasirane Crne Gore, koja kasnije dočekuje lidera Poljsku.

6. Kazahstan 5 0 2 3 3:12 2

Engleska je bez mnogo muke savladala Litvaniju 2:0 na Vembliju, a vođstvo je donio Džermejn Defo, na svom povratničkom debiju poslije četvorogodišnjeg odsustva iz "Gordog Albiona".

Napadač Sanderlenda je "načeo" goste u 22. minutu poslije dodavanja Rahima Sterlinga, da bi trijumf ovjerio Džejmi Vardi u 66. minutu, šest nakon što je zamijenio upravo Defoa.

Engleska ima pet bodova više od prvog pratioca Slovenije, koja kasnije gostuje Škotskoj u Glazgovu.