Partizan slavio u derbiju evrogolom Drinčića

BEOGRAD - Fudbaleri Partizana pobijedili su večeras Crvenu zvezdu sa 1:0 (0:0) i učvrstili se na liderskoj poziciji na tabeli Superlige Srbije.

Jedini gol, vrijedan trijumfa crno-bijelih u 147. večitom derbiju, postigao je Nikola Drinčić, iz slobodnog udarca u 77. minutu.

On je na taj način praktično kaznio promašaje mladog napadača Zvezde Luke Jovića u prvom poluvremenu.

Inače, talentovani Jović, sa 16 godina, 9 mjeseci i 25 dana postao je večeras najmlađi fudbaler u istoriji vječitih derbija.

Trener Zvezde Nenad Lalatović odlučio je da na utakmici protiv Partizana šansu od prvog minuta ukaže mladom Joviću.

Prethodni rekord držao je nekadašnji kapiten crveno-bijelih Dejan Stanković, koji je prvu utakmicu protiv vječitog rivala odigrao sa 17 godina i 6 mjeseci.

Partizan poslije 9 kola ima 24 boda, 4 više i utakmicu manje od Crvene zvezde.