Pjanić i Džeko donijeli pobjedu Romi

Fudbaleri Rome savladali su Juventus 2:1 i najavili jednu od najinteresantnijih sezona u Seriji A u posljednjih desetak godina.

Rimljani su u potpunosti nadigrali šampiona, dominirali su terenom do posljednjih pet minuta, a slavili su pogocima bosanskohercegovačkih reprezentativaca.

"Vučica" je do zasluženog vođstva stigla pola sata prije kraja pogotkom Miralema Pjanića iz slobodnog udarca, a trijumf je najavio Edin Džeko 11 minuta prije kraja.

Minut prije tog gola Juventus ostaje sa igračem manje, isključen je Patris Evra, ali dva minuta prije kraja utakmice Paulo Dibala smanjuje rezultat iz prvog šuta u okvir gola Rome.

Torinski gigant je izvršio pritisak u nadoknadi vremena, te zamalo stiže do neočekivanog remija. Vojček Ščesni fantastičnom paradom u 92. minutu spasava "vučicu" poslije šuta Bonučija.

Iako sa Pogbom, Dibalom i Mandžukićem u timu, Juventus je bio nemoćan u napadu do same završnice meča, ni ulasci Morate i Kvadrada nisu doneli promjenu.