ATINA - Preostale sinoćnje utakmice 3. kola fudbalske Lige Evrope donijele su uglavnom očekivane rezultate, a jedino veliko iznenađenje priredio je predstavnik Azerbejdžana, tim Karabaha, koji je u gostima slavio protiv ukrajinskog Dnjepra (1:0).
Inter nije uspio da u Milanu sruši Sent Etjen (0:0), moskovski Dinamo je pobijedio u Portigalu domaći Estoril (2:1), dok je Borusija Menhengladbah bila ubjedljiva protiv kiparskog Apolona (5:0), kao i Viljareal protiv Ciriha (4:1).
Klub iz Firence slavio je u Solunu protiv domaćeg PAOK-a (1:0), dok je Jang Bojs priredio iznenađenje savladavši kod kuće ekipu Napolija sa 2:0.
Sparta je u Bratislavi pobijedila domaći Slovan sa 3:0 u meču koji je bio u prekidu oko pola sata zbog ulaska gostujućih navijača u teren, a u nastavku češki prvak je boljom igrom zabilježio siguran trijumf.
Rezultati
A grupa:
Borusija Menhengladbah - Apolon 5:0
Viljareal - Cirih 4:1.
Tabela: Viljareal 7 bodova, Borusija Menhengladbah 5, Apolon 3, Cirih 1.
B grupa:
Torino - Helsinki 2:0
Briž - Kopenhagen 1:1.
Tabela: Torino 7, Briž 5, Kopenhagen 4, Helsinki 0.
C grupa:
Partizan - Bešiktaš 0:4
Totenhem - Asteras 5:1.
Tabela: Bešiktaš 5, Totenhem 5, Asteras 4, Partizan 1.
D grupa:
Seltik - Astra 2:1
Salcburg - Dinamo Zagreb 4:2.
Tabela: Salcburg 7, Seltik 7, Dinamo Zagreb 3, Astra 0.
E grupa:
PSV - Panatinaikos 1:1
Estoril - Dinamo Moskva 1:2.
Tabela: Dinamo Moskva 9, PSV 4, Estoril 3, Panatinaikos 1.
F grupa:
Inter - Sent Etjen 0:0
Dnjepar - Karabah 0:1.
Tabela: Inter 7, Karabah 4, Sent Etjen 3, Dnjepar 1.
G grupa:
Rijeka - Fejenord 3:1
Standard Lijež - Sevilja 0:0.
Tabela: Sevilja 5 bodova, Rijeka 5, Standard 4, Fejenord 3.
H grupa:
Krasnodar - Volfsburg 2:4
Lil - Everton 0:0
Tabela: Everton 5, Volfsburg 4, Lil 3, Krasnodar 2.
I grupa:
Slovan - Sparta Prag 0:3
Jang Bojs - Napoli 2:0.
Tabela: Sparta 6, Napoli 6, Jang Bojs 6, Slovan 0.
J grupa:
Alborg - Dinamo Kijev 3:0
Steaua - Rio Ave 2:1.
Tabela: Dinamo Kijev 6, Alborg 6, Steaua 6, Rio Ave 0.
K grupa:
PAOK - Fiorentina 0:1
Dinamo Minsk - Gengan 0:0.
Tabela: Fiorentina 9, Gengan 4, PAOK 3, Dinamo Minsk 1.
L grupa:
Trabzon - Lokeren 2:0
Metalist - Legija 0:1.
Tabela: Legija 9, Trabzon 6, Lokeren 3, Matalist 0.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.