Pobjeda Širokog Brijega u Travniku

SARAJEVO - Fudbaleri Širokog Brijega upisali su prvu pobjedu u prvom kolu nove sezone Premijer lige BiH.

Širokobriježani su u gostima savladali ekipu Travnika s 2:1, a golove za pobjednički tim postigli su Vagner u 8. i Menalo u 14. minutu utakmice. Travnik je pred kraj utakmice uspio postići gol, ali Široki nije dozvolio eventualni remi.

U drugom današnjem susretu Slavija i Velež su remizirali u Lukavici.

Prvo poluvrijeme je završilo bez golova, a Velež dolazi u vodstvo u 62. minutu preko Jankovića, iako je Slavija bila bolji protivnik tokom cijelog meča.

Domaćin je uspio postići izjednačujući pogodak u samom finišu utakmice, odnosno 89. minutu, kada gol za podjelu bodova postiže Rovčanin.

U preostalim današnjim susretima 1. kola Premijer lige BiH od 20 sati u Banjaluci igraju Borac i Željezničar, dok se od 20.30 u Mostaru sastaju Zrinjski i Olimpik.