Pogledajte Otamendijev potez koji prikazuje nemoć Argentine

Hrvatska se plasirala u osminu finala Svjetskog prvenstva spektakularnom pobjedom nad Argentinom sa 3:0.

Hrvati su na terenu djelovali kao jedan, što im je na kraju i donijelo ovakav rezultat.

Isto to se ne može reći za Argentinu. "Gaučosi" su pokušavali da ostvare povoljan rezultat, ali njihova igra je djelovala bezidejno i nemoćno.

Umjesto da se okrenu fudbalu, i zajedničkim snagama pokušaju da slome Hrvate, koji su za njih bili pretvrd orah, Argentinci su počeli da se ponašaju svakako, samo ne kao sportisti.

Na svaku odluku sudije burno su reagovali. Nisu izbacivali loptu kada bi igrač Hrvatske ležao povrijeđen na travi, pa je sudija morao da prekida igru, a najdalje je otišao Nikolas Otamendi.

Naime, u 85. minutu Ivan Rakitić je pao na tlo, a Otamendi se zaletio i napucao loptu u njega, te tako pokazao nesportsku stranu.

Osim toga, on je tako pokazao koliko je zapravo Argentina bila nemoćna protiv "vatrenih", ali Rakitić im je na odličan način vratio jer je zapečatio pobjedu u 91. minutu, nakon što se, zajedno s Kramarićem poigrao s odbranom dvostrukog svjetskog prvaka.

Pogledajte ovaj nesportski potez Otamendija.