Pogledajte jedan od najboljih golova u istoriji Lige Evrope

Gledaoci u Renu, gdje su sinoć istoimeni domaćin i češki Jablonec igrali 1. kolo grupe K Lige Evrope, vidjeli su vjerovatno najbolji gol u istoriji ovog takmičenja.

Domaći napadač Ismaila Sar je u 31. minutu gromovitim udarcem s ivici kaznenog prostora skoro rasparao mrežu Jabloneca za 1:0. Senegalac je odigrao dupli pas s Andreom i nevjerovatnim efeom pogodio pod samo prečku.

Na prvi pogled se čini da je češki golman Hrubi mogao bolje reagovati, ali snimak iza gola otkriva koliko je udarac bio jak i da Hrubi nije imao baš nikakve šanse.

Jablonec je izjednačio u 54. minutu preko Travnika, ali je sva tri boda domaćinima osigurao Hatem Ben Arfa iz penala u 91. minutu.