Policajce tukli pendrecima

N.N. - 19.03.2012 21:07

Veliki derbi grčkog fudbala između Panatinaikosa i Olimpijakosa prekinut je u 81. minutu zbog divljanja navijača "zelenih".

Pristalice Panatinaikosa su tokom prvog poluvremena napale organe reda stolicama i komadima ograde, a nekolicini policajaca su iz ruku oteli i pendreke, koje su upotrijebili u borbi. Sudija je morao da prekine susret, a igrači su se vratili na teren nakon 45 minuta i nastavili utakmicu. Olimpijakos je poveo u 51. minutu pogotkom Djamela Abdouna, što je, naravno, bio povod domaćim huliganima da započnu s novim neredima. Zapalili su tribinu na nekoliko mjesta, zbog čega su pozvane i vatrogasne ekipe, a nakon nekoliko eksplozija u neposrednoj blizini terena, sudija Anastasio Kakos odlučio je da definitivno prekine utakmicu devet minuta prije kraja.

Uhapšeno je više od 100 huligana, a povrijeđeno je dvadesetak policajaca.

Grčki mediji spekulišu da će Olimpijakosu biti dodijeljena tri boda, samim tim titula će biti pred ekipom iz Pireja, a pojedini grčki listovi nagađaju i o mogućem izbacivanju Panatinaikosa u Drugu ligu, jer ovo nije prvi put da njegovi navijači naprave ovakve scene.

PAO je ove sezone bio u prilici da osvoji treću krunu od 1996. godine, ali porazima od PAOK-a i AEK-a, pa sada i od najljućih rivala, pao je na drugo mjesto. Klub je i u teškoj finansijskoj situaciji, kao i cijela grčka ekonomija, a najnoviji događaji, strahuju u "zelenom" dijelu Atene, udaljiće potencijalne ulagače.

Neredi i kazna klubu umanjili su šanse da Žesoualdo Fereira ostane na klupi nakon što mu ovog ljeta istekne postojeći ugovor.

Ostali naslovi

• Revanš formalnost?

20.10.2014 22:44 - Vedran Radenović

Prva revanš utakmica osmine finala Kupa BiH igra se sutra, od 15 časova, na stadionu "Pirota", gdje Travnik dočekuje branioca naslova u najmasovnijem takmičenju, ekipu Sarajeva.

• Navijači skinuli igrače

20.10.2014 21:50 - Vedran Radenović

Buran je ovo bio fudbalski vikend u BiH pošto su nakon debakla u Širokom Brijegu (poraz 2:7) igrači zeničkog Čelika ostali bez kompletne opreme koju su im oduzeli navijači, a na stadionu Slavije su osvanule uvredljive poruke.

• Dron i na utakmici Premijer lige

20.10.2014 21:42 - Srna

MANČESTER - Engleska policija uhapsila je 41-godišnjeg muškarca koji je tokom utakmice Premijer lige između ekipa "Mančester sitija" i "Totenhema" upravljao bespilotnom mini letjelicom iznad tribina stadiona "Etihad".

• »Građani« nemaju pravo na grešku

20.10.2014 21:42 - N.N.

Fudbaleri Mančester Sitija gostuju večeras u Moskvi kod ekipe CSKA i jednostavno moraju da pobijede ukoliko žele da ostanu u trci za plasman u osminu finala Lige šampiona.

• Osim: Gubimo autoritet

20.10.2014 21:39 - N.N.

Legenda bh. fudbala Ivica Osim rekao je da reprezentacija BiH pomalo gubi autoritet koji je teško stekla.

• Anćeloti bi volio da se vrati u Englesku

20.10.2014 21:11 - N.N.

Trener fudbalera Reala Karlo Anćeloti rekao je da bi volio da se vrati u Englesku i prije završetka karijere još jednom postane menadžer nekog od premijerligaša.

• Vokri očekuje 3:0 za Albaniju

20.10.2014 17:26 - Agencije

PRIŠTINA - Predsjednik kosovskog fudbalskog saveza Fadilj Vokri rekao je danas da očekuje da Evropska fudbalska unija (UEFA) kazni Srbiju i utakmicu na stadionu Partizana regsitruje sa 3:0 u koristi Albanije, jer je "domaćin odgovoran za prekid meča".

• Navijači Škendije provociraju: »Srbi su rak Evrope«

20.10.2014 15:21 - N.N.

Pet dana poslije prekida utakmice Srbija – Albanija desio se novi skandal, ovoga puta u Makedoniji.

Video
  • Fudbaler preminuo nakon što je napravio salto slaveći pogodak

20.10.2014 12:23 - N.N.

Indijski fudbaler Peter Biaksangzuala (23) preminuo je nakon što je pao na glavu i povrijedio kičmenu moždinu slaveći pogodak svoje ekipe Betlejem Vengtlang u nižerazrednoj indijskoj ligi.

Video
  • Anćeloti: Volio bih da se vratim u Englesku

20.10.2014 12:04 - Agencije

LONDON - Trener fudbalera Reala Karlo Anćeloti rekao je danas da bi volio da se vrati u Englesku i prije završetka karijere još jednom postane menadžer nekog od premijerligaša.

• Suarez: Sanjam da završim karijeru u Barseloni

20.10.2014 12:00 - Agencije

BARSELONA - Napadač Barselone, urugvajski fudbaler Luis Suarez izjavio je da mu je najveći san da karijeru završi u katalonskom klubu.

• Goleada u Širokom

19.10.2014 21:17 - Dejan Maksimović, Goran Karać

Fudbaleri Širokog Brijega sa 7:2 deklasirali su u nedjelju zenički Čelik u 11. kolu BHT Premijer lige BiH.

• Begović mijenja Kasiljasa

19.10.2014 20:49 - N.N.

Engleski tabloid "Mirror" tvrdi da bi reprezentativni golman Bosne i Hercegovine Amsir Begović mogao postati stanovnik Madrida.

• Klop: Ovako ne može, igramo bez smisla

19.10.2014 20:42 - N.N.

Trener Borusije iz Dortmunda Jirgen Klop kritikovao je svoje igrače zbog slabih partija u Bundes ligi.

• Tadić uz rame Bergkampu

19.10.2014 20:31 - N.N.

Fudbaleri Sautemptona obilježili su fudbalski vikend maestralnom pobjedom nad Sanderlendom (8:0), uz spektakularnu partiju srpskog reprezentativca Dušana Tadića.