Portugal nakon penala u polufinalu EURA 2016 (VIDEO)

Fudbaleri Portugala prvi su polufinalisti Evropskog prvenstva, nakon što su poslije izvođenja penala bili bolji od reprezentacije Poljske. Nakon 120 minuta bilo je 1:1.

Utakmica je počela odlično za Poljake. Grosicki je u drugom minutu sjajno iskoristio grešku Sedrika i poslao loptu do Levandovskog koji je bio na pravom mjestu i spremio loptu iza leđa Patrisija.

To je značilo da će Portugalci morati mnogo da pojačaju tempo, što su i uradili.

Pokušavali su da proture nekako loptu do Ronalda, ali je ovaj bio odlično čuvan.

U 17. minutu, najbolji fudbaler Portugala Ronaldo je loše izveo slobodan udarac nakon čega je uslijedila kontra Poljaka, ali je Patrisijo odbranio novi pokušaj Levandovskog.

Nastavili su Portugalci da stežu obruč oko gola Poljaka, dok su ovi prijetili iz kontri.

U 28. minutu najbolji fudbaler Portugala Ronaldo je pokušao da savlada Fabijanckog sa ivice kaznenog prostora, ali je golman Poljske bez većih problema zaustavio njegov pokušaj.

Pet minuta kasnije Nani je uposlio 18-godišnjeg Sančeza, a ovaj sa ivice kaznenog prostora šutira i donosi Portugalu izjednačenje.

I nakon postignutog gola Portugalci su stezali obruč oko gola protivnika, dok su Poljaci pokušavali da smire igru, u čemu su i uspjeli, pa je rezultat ostao nepromijenjen do kraja poluvremena.

Na početku drugog dijela Poljaci su nešto više držali loptu u svom posjedu, ali je evropski „Selesao“ ubrzo ponovo preuzeo inicijativu.

U 57. minutu Portugal je mogao do preokreta, ali je Ronaldo bio više nego sebičan, uputio je užasan šut iako je na drugoj strani imao slobodnog igrača.

Dok su Portugalci sve više stezali obruč oko gola protivnika, Poljaci su svoju priliku tražili iz kontri, ali su njihovi napadači bili dobro čuvani.

U 79. minutu Fonte je pokušao glavom nakon ubačaja Marija, ali je Fabijanski odbranio njegov šut.

Šest minuta kasnije Ronaldo je ponovo bio u prilici. Primio je loptu u kaznenom prostoru, pobjegao svom čuvaru, ali je na kraju zabrljao i promašio loptu, pa je mreža Poljaka ostala mirna.

Portugalci su pokušavali da dođu do pogotka i riješe meč prije produžetaka, ali su Poljaci odlično odigrali u odbrani.

U produžecima je uslijedila nešto opreznije igra oba tima.

U 99. minutu Poljacima je zaprijetio Nani, ali je nakon ubačaja loptu glavom poslao pored gola.

U 110. minutu zanimljiv detalj – jedan navijač je pokušao da dođe do Ronalda ali ga je u tome obezbjeđenje spriječilo.

Pet minuta prije kraja Kaputska je ubacio loptu sa lijeve strane, ali je lopta preletjela sve igrače.

Nekoliko sekundi prije isteka 120. minuta Kaputska je pokušao sa ivice kaznenog prostora, ali je njegov pokušaj izblokirao Pepe.

Bilo je to sve što smo vidjeli u ovom meču nakon čega su uslijedili penali.

Prvi je loptu na bijelu tačku stavio Ronaldo, koji je donio prednost svojoj ekipi.

Levandovski je sigurno donio poravnanje, da bi potom strijela izjednačujućeg gola za Portugal Renato Sančes ponovo vratio prednost svojoj ekipi.

Milik je bio siguran za 2:2, a Mutinjo je ponovo vratio prednost Portugalu.

Glik je takođe bio siguran za novo izjednačenje, da bi Nani vratio prednost svojoj reprezentaciji.

Onda je na scenu stupio Patrisio i sjajno odbranio šut Blaščikovskog, a Kvarežma je donio plasman u polufinale Portugalu.