Primera: Pobjede Reala, Barselone i Atletiko Madrida

Fudbaleri Real Madrida pobijedili su Granadu u gostima sa 2:1, u pretposljednjoj utakmici 23. kola Primere.

Tim Zinedina Zidana ostvario je prvu pobjedu u gostima od dolaska Francuza na klupu i sada na trećem mjestu na tabeli ima 50 bodova, jedan manje od Atletika i tri manje uz meč više od Barselone.

Real je uz dosta muke došao do pobjede u Granadi, a heroj je bio hrvatski fudbaler Luka Modrić koji je pet minuta prije kraja sjajnim udarcem sa 20-ak metara postavio konačan rezultat.

Prethodno je domaći tim bio apsolutno ravnopravan sa skupocjenim gostima, imao je svoje šanse i čini se da je zaslužio barem bod na ovoj utakmici.

Madriđani su poveli u 30. minutu. Nekoliko grešaka napravila je odbrana Granade, Modrić je proigrao Karvahala, a ovaj je idealno uposlio neometanog Benzemu na petercu.

U nastavku je Granada zaigrala mnogo ofanzivnije i u 60. minutu je uspjela da izjednači. El Arabi je je pogodio poslije asistencije Roćine, a svemu je prethodila greška sudije koji je na sredini zasmetao Modriću i praktično mu oduzeo loptu.

Ipak, Real je do kraja uspio da postigne gol za pobjedu, a tri boda je donio upravo Modrić.