Radnik pobjednik kupa Srpske

Fudbaleri Radnika pobjednici su Kupa Republike Srpske. Radnik je u finalu u Bijeljini savladao Slobodu iz Novog Grada 3:2.

Zanimljivu utakmicu odigrali su Radnik i Sloboda, a na kraju su Bijeljinci opravdali ulogu favorita i četvrti put osvojili Kup Republike Srpske.

Domaćin je poveo već u 3. minutu golom Marka Obradovića. Sloboda je u finalu igrala rasterećeno pa je u 32. minutu zasluženo stigla do izjednačenja preko Brkića.

Međutim, samo minut kasnije novo vođstvo Radnika. Strijelac je bio Јakovljević.

Novograđani se nisu predavali pa su u 68. minutu stigli do još jednog izjednačenja. Pogodio je Kukavica.

Ipak da trofej ostane u Bijeljini pobrinuo se najbolji igrač utakmice Marko Obradović svojim drugim golom. Prethodno je Vasić zatresao prečku.

Radnik je tako najuspješniju sezonu u istoriji kluba završio sa dva osvojena Kupa, BiH i Srpske, i izborenim plasmanom na evropsku scenu, dok će fudbaleri Slobode pokušati da što prije zaborave ovu sezonu s obzirom da su izgubili status prvoligaša.