Real i Čelsi bez problema do četvrtfinala LŠ

Fudbaleri Real Madrida i Čelsija rutinskim pobjedama plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona.

Čelsi je sa 2:0 na svom terenu dobio Galatasaraj, i ni u jednom trenutku nije doveo u pitanje plasman u četvrtfinale.

Real je sa 3:1 u Madridu pobjedio Šalke i tako ukupnim rezultatom od 9:2 prošao u dalju fazu, prenosi B92.

Već u 4. minutu Eto je iskoristio dodavanje Oskara i donio prednost svojoj ekipi, da bi Kejhil pred kraj prvog poluvremena duplirao vođstvo i, ispostaviće se, postavio konačan rezultat, kojim je Čelsi pobjedio u dvomeču.

Na drugom duelu, koji nije imao rezultatski značaj, 'kraljevski klub' poveo je poslije 22. minuta, golom Ronalda. Međutim, desetak minuta kasnije Hugland je uz dosta sreće iskoristio nonšalantnost odbrane Reala i izjednačio.

Ipak, stvari su na svoje mjesto došle u drugom poluvremenu, kada je tim Karla Ančelotija dao dva gola za dva minuta. Prvo je u 74. Ronaldo donio prednost, da bi u sledećem napadu Morata potvrdio ubjedljivu pobjedu Reala.

Plasman među najboljih osam već su obezbjedili Barselona, Bajern iz Minhena, Pari Sen Žermen i Atletiko Madrid.