Real preokretom do 10. titule prvaka Evrope

LISABON - Fudbaleri madridskog Reala postali su prvaci Evrope pošto su večeras u Lisabonu u finalu Lige šampiona, poslije produžetaka, savladali gradskog rivala Atletiko sa 4:1.

Atletiko je poveo golom Dijega Godina u 36. minutu, a izjednačio je Serhio Ramos u nadoknadi vremena regularnog toka. Preokret kraljevskom klubu donio je Geret Bejl u 110. minutu, na 3:1 je povisio Marselo u 118. minutu, a konačan rezultat postavio je Kristijano Ronaldo iz penala dva minuta kasnije.

Realu je ovo 10. titula šampiona Evrope u klupskoj istoriji, a prva poslije 2002. godine.

Kraljevskom klubu večerašnji trofej je drugi u sezoni, jer je prethodno osvojio španski Kup kralja.