Real slavio u Vigu, dva gola Ernandesa

VIGO - Fudbaleri Reala pobijedili su večeras na gostujućem terenu ekipu Selte sa 4:2 (3:2) u utakmici 33. kola španske Primere i ponovo prišli Barseloni na dva boda zaostatka.

Real je teže nego što se očekivalo došao do trijumfa u veoma efikasnom meču u Vigu.

Selta je bila izuzetno opasan protivnik, posebno u prvom poluvremenu kada je "kraljevski" klub uspio da se odbrani i sa minimalnom prednošću ode na odmor.

Junak pobjede Madriđana ponovo je bio Havijer Čičarito Ernandes, koji je sa dva pogotka, a posebmo onim u 69. minutu konačno slomio otpor domaćina.

Meksički reprezentativac nastavio je golgetersku seriju poslije važnog pogotka u revanš meču četvrtfinala Lige šampiona protiv Atletiko Madrida.

Golove za Seltu postigli su Nolito u 9. i Mina u 28. minutu, dok su se u timu Karla Anćelotija, pored Ernandesa, u strijelce upisali Toni Kros i Džejms Rodirges.