Remi Aston Vile i Junajteda, Sautempton prekinuo loš niz

BIRMINGEM - Fudbaleri Aston Vile i Mančester Junajteda odigrali su danas neriješeno 1:1 (1:0) u 17. kolu engleske Premijer lige.

Klub iz Birminhema je poveo golom Belgijanca Kristijana Benteka u 18. minutu, ali je bod Junajtedu donio Radamel Falkao na početku drugog poluvremena.

Tim Luja van Gala nije uspio da dobije sedmi meč u nizu i nije pružio adekvatnu partiju, iako je od 65. minuta imao igrača više kada je Gabrijel Agbonlahor dobio direktan crveni karton poslije preoštrog starta.

Aston Vila je čak u finišu meča mogla do pobjede, ali su napadači domaćeg tima u završnici bili nesmotreni.

Sautempton je poslije mjesec i po dana i četiti vezana poraza uspio da trijumfuje, a ceh je platio Everton - 3:0. Strijelci za "svece" bili su Romelu Lukaku autogol, Gracijano Pele i Maja Jošida.

Vest Hem je pobjedom na Apton parku nad Lesterom nastavio sa odličnim partijama ove sezone. Tim iz Londona golovima Endija Kerola i Stjuarta Dauninga lako savladao "lisice", koje se nalaze na začelju tabele.

Kvins Park Rendžers je u "ludoj" utakmici osvojio tri boda, iako je poslije 20 minuta imao dva gola minusa protiv Vest Bromvič Albiona. Junak meča, a vjerovatno i kola, bio je napadač Čarli Ostin koji je postigao het-trik.

Pobjede su zabilježile ekipe Svonsija i Totenhema nad Halom, odnosno Barnlijem.