Ronaldo vratio Portugal u igru

BEOGRAD - Fudbaleri Portugala osvojili su zahvaljujući Kristijanu Ronaldu sva tri boda u Danskoj (1:0), dok je Irska iznenadila Njemačku i odigrala nerijkešeno 1:1 u večerašnjim kvalifikacionom utakmicama za prvenstvo Evrope.

Portugalci su se tako iskupili za šokantan poraz od Albanije u startnom meču i sada su se uključili u borbu za vrh tabele u I grupi, gdje su još Srbija i Jermenija.

Njihov najbolji igrač hitro je reagovao i pogodio mrežu u petom minutu sudijske nadoknade.

Svjetski šampioni Nijemci ispustili su pobjedu protiv Irske nakon što su vodili golom Krosa, a izuzetno značajan bod Ircima obezbijedio je O'Šej u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Veliko iznenađenje priredila je Sjeverna Irska savladavši u gostima Grčku (2:0), Poljska i Škotska su podijelili bodove (2:2), dok Rumunija rutinski stigla do uspjeha u Finskoj (2:0).

Utakmica između Srbije i Albanije u Beogradu prekinuta je pred kraj prvog poluvremena pri rezultatu 0:0.