Rumunija prekinula niz "zmajića"

Fena

Mlada fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Ovidiu od selekcije Rumunije sa 2:0, u devetom susretu u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2019. u Italiji.

Rumuni su tako prekinuli seriju izabranika Vinka Marinovića od pet pobjeda, te drugim trijumfom nad BiH u kvalifiakcijama preuzeli lidersku poziciju na tabeli grupe 8.

Golove za domaći tim postigli su Adrian Petre u 16. i Ianis Hagi u 70. minuti.

Rumuni su od početka krenuli potpuno ofanzivno, ali je odbrana bh. tima odolijevala svim napadima do 16. minute kada domaći koriste trenutak nepažnje i preko Petrea dolaze do vođstva.

Nakon primljenog gola mladi bh. fudbaleri su u potpunosti preuzeli inicijativu i kontrolu nad utakmicom, ali i pored nekoliko prilika nisu uspjeli doći do izjednačenja.

Na početku drugog poluvremena "zmajići" nastavili su s napadima, ali su ubrzo Rumuni preuzeli igru i preko Petrea i Mana stvorili dvije dobre prilike.

U 70. minuti Ianis Hagi postiže pogodak iz kornera i praktično rješava pitanje pobjednika.

Rumunija nakon ovog meča ima 18 bodova, kao i BiH, ali uz utakmicu manje i na pravom je putu da na kraju izbori prvo mjesto i plasira se na EP.

U posljednja dva kola Rumuni igraju na svom terenu protiv Velsa i Lihtenštajna. Reprezentaciji BiH do kraja kvalifikacija ostaje još gostovanje Portugalu u oktobru i vjerovatno će se boriti za drugo mjesto i učešće u baražu, u kojem će igrati četiri najbolje drugoplasirane ekipe.