Sevilja i Mančester bez golova, preokret Šahtjora protiv Rome

Sevilja i Mančester Junajted odigrali su bez golova, dok je Šahtjor poslije preokreta porazio Romu 2:1 na zatvaranju prvih susreta osmine finala Lige šampiona.

U Španiji je domaćin bio bolji rival, stvorio više šansi, ali su gosti postigli gol preko Lukakua u 83. minutu. Međutim, ubrzo je poništen zbog igranja rukom belgijskog napadača, tako da se očekuje znatno zanimljiviji drugi susret na "Old Trafordu".

"Vučica" je odlično krenula u Ukrajini. Džeko je asistirao Underu koji u 41. minutu dovodi goste u vođstvo. Ubrzo po povratku na teren, u 52. minutu, izjednačenje.

Rakicki je skoro pa od svog šesnaesterca poslao dugu loptu napred, niko od igrača Rome to nije presjekao, a Fereira je sjajnom fintom izbacio čuvara i matirao Alisona.

Konačan rezultat je postavio Fred u 71. minutu iz slobodnog udarca. Sa nekih 25 metara je snažno i precizno šutirao, lopta je od prečke završila iza gol-linije, a pokušaj odbrane je samo dodatno uljepšao pogodak.