Sirija odoljela "kengurima", san o Mundijalu i dalje živi

Fudbaleri Sirije su u samom finišu meča sa Australijom došli do remija (1:1), koji im daje nadu da u revanšu mogu do baraža za Svjetsko prvenstvo.

Uprkos tome što su utakmicu kao domaćini odigrali van svoje domovine, u Iranu, Sirijci su na kraju ipak uspjeli da iz prvog meča sa favorizovanim protivnikom izađu kao neporaženi i tako sačuvaju realne šanse da se dogodine nađu u Rusiji.

Uslovno rečeno domaćini su samom finišu utakmice kaznili Australijance, koji nisu uspjeli da ozbiljnije materijalizuju terensku dominaciju i pogotkom Omara Al Some sa penala u 85. minutu došla do izuzetno važnog gola i remija.

Prethodno je Australija, koja je najvećim dijelom meča bila znatno bolji rival, povela u 40. minutu preko Robija Kruza a u nekoliko navrata nisu imali ni sreće da tu prednost povećaju. Kazna za promašaje je stigla pet minuta prije kraja, pa će se o putniku za baraž, koji će pobjednik ovog duela igrati sa četvrtoplasiranom ekipom CONCACAF zone, odlučivati za pet dana u Sidneju.