Siti demolirao Bazel, Totenhem izvukao remi

Stevan Lulić

Odigrane su prve dvije utakmice osmine finala Lige šampiona. Mančester Siti je pregazio Bazel u gostima sa 4:0, a Juventus je kod kuće remizirao sa Totenhemom rezultatom 2:2.

Građani su do prednosti došli već u četrnaestom minutu golom Gindoana, a samo četiri minuta kasnije prednost je duplirao Silva.

Siti je na poluvrijeme otišao sa tri gola viška jer je Aguero u 23. minutu postigao gol. Konačan rezultat postavio je Gindoan u 53. minutu te tako doveo svoj tim na prag četvrtfinala.

Juventus je kod kuće ispustio veliku prednost protiv Totenhema. Iguain je zatresao mrežu Engleza već u drugom minutu nakon asistencije Pjanića. Na 2:0 povećao isti igrač sedam minuta kasnije, ali ovaj put sa bijele tačke.

Kejn je u 35. minutu smanjio na 2:1,a Iguain je imao priliku za het-trik u drugom minutu sudijske nadoknade prvog dijela, ali je promašio penal.

Konačan rezultat postavlja Eriksen u 71. minutu.