Siti prokockao pobjedu nad Barnlijem, slavlje Arsenala

LONDON - Fudbaleri Mančester Sitija igrali su danas na domaćem terenu protiv Barnlija neriješeno 2:2 propustivši priliku da se nakon kiksa Čelsija u Sautemptonu približe lideru Premijer lige na samo bod.

Aktuelni šampion prokockao je pobjedu koju je već imao "u džepu", jer je na poluvremenu vodio sa 2:0.

Sve je govorilo da mu do kraja predstoji samo rutinski posao, međutim, Barnli je u nastavku zaigrao sjajno i ne samo izjednačio rezultat, već zaprijetio i potpunim preokretom.

Ipak, senzacija je izostala, ali je tim Manuela Pelegrinija kažnjen i morao je da se zadovolji neočekivanim remijem, dok je Barnli osvojio zlata vrijedan bod u borbi za opstanak.

Srpski reprezentativac u ekipi domaćina Aleksandar Kolarov odigrao je svih 90 minuta na današnjoj utakmici.

Veoma vrijednu pobjedu ostvario je Arsenal u gradskom derbiju protiv Vesthema (2:1), a značajan korak u nastojanju da izbjegne povratak u Čempionšip napravio je Lester trijumfom u gostima protiv direktnog konkurenta Hala (1:0).

Ranije danas Totenhem i Mančester Junajted odigrali su bez golova (0:0), a po jedan za remi postigli su Sautempton i Čelsi (1:1).