Španija drugi finalista Evropskog prvenstva u futsalu

BEOGRAD - Futsal reprezentacija Španije plasirala se u finale nakon što je u polufinalnoj utakmici savladala reprezentaciju Kazahstana rezultatom 5:3.

Nakon početnog vođstva Kazahstana, španski reprezentativci su pokazali da su odlučni da se plasiraju u finale, te je prvo poluvrijeme završeno rezultatom 3:1.

Reprezentativci Kazahstana su u drugo poluvrijeme ušli mnogo ozbiljnije i približili se izjednačenom rezultatu, ali konce im je pomrsio Raul Kampus, koji je svojim drugim pogotkom postavio konačni rezultat 5:3 i time odveo svoju ekipu u finale.

Podsjećanja radi, drugi finalista je Rusija, koja je u prvoj polufinalnoj utakmici savladala reprezentaciju domaćina, Srbiju.

Meč za treće mjesto će se odigrati u subotu u 18.30, a finale istog dana u 21 sat.

Golovi:

Španija: Bebe (07:34), Miguelin (16:10), Raul Kampos (17:32, 38:54), Aleks (26:28)

Kazahstan: Dovgan (03:17), Leo (35:39), Žamankulov (37:17)