Trijumf Srbije u Gruziji

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je poslije preokreta Gruziju u Tbilisiju u meču petog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji rezultatom 3:1 (1:1).

Domaći su poveli već u šestom minutu golom Kačarova, međutim u 44. minuti Srbiji je dosuđen penal. Precizan sa bijele tačke bio je Dušan Tadić za izjednačenje.

Gostujući tim je poveo u 64. minuti pogotkom Aleksandra Mitrovića, a pobjedu Srba je potvrdio Mijat Gaćinović za konačnih 3:1.

'Orlovi' su zabilježili treći trijumf i sada imaju 11 bodova.

Slijedi Vels sa šest bodova, odnosno četiri manje od Iraca, odnosno Austrija sa četiri, Gruzija sa dva i Moldavija sa samo jednim.

U okviru ove grupe, Austrija od 20.45 u Beču čeka Moldaviju, dok će istovremeno Irska biti domaćin Velsu.