Votford ispustio titulu, Bornmut osvojio Čempionšip

LONDON - Fudbaleri Bornmuta osvojili su titulu u Čempionšipu, pošto su u posljednjem kolu pobijedili Čarlton sa 3:0 i iskoristili remi Votforda protiv Šefild Venzdeja (1:1).

Votford je bio nadomak trofeja, vodio je do 90. minuta, ali je u samom finišu meča primio gol i na kraju završio na drugom mjestu na tabeli.

Uprkos neriješenom ishodu ekipa Slaviše Jokanovića izborila je direktan plasman u Premijer ligu, baš kao i prvoplasirani Bornmut.

U plej-ofu za plasman u elitu sastaće se Norvič - Ipsvič i Midlzbro - Brentford, dok je Derbi Kaunti porazom na svom terenu od Redinga (3:0) propustio priliku da se nađe u Premijer ligi.

Susret Blekpula i Hadersfilda prekinut je u 48. minutu pošto su domaći navijači utrčali u teren nezadovoljni načinom na koji porodica Ojston vodi klub. Blekpul je sezonu završio ubjedljivo na posljednjem mjestu na tabeli sa samo četiri pobjede i 25 osvojenih bodova, zbog čega će se preseliti u niži rang.