Željezničar savladao Zvijezdu 09

Fudbaleri Željezničara su u okviru 4. kola BH Telecom Premijer lige BiH savladali Zvijezdu 09 sa 3:1.

Željo je poveo u 20. minuti. Pavić je lijepo ubacio, a Krpić glavom sjajno pogodio mrežu Zvijezde. U 28. minuti Husić šutira, Kjosevski brani.  Na poluvrijeme se otišlo sa vodstvom Željezničara.

U 53. minuti bilo je 0:2. Zec je vratio za Stevanovića koji ubacuje, a Sulejman Krpić ponovo na pravom mjestu i glavom matira Erića. U 64. minuti domaći smanjuju prednost. Veselinović je oborio Huseinbašića u kaznenom prostoru, a glavni sudija svirao najstrožiju kaznu. Siguran sa 11 metara bio je Krajišnik.  U 87. minuti potvrda pobjede Plavih. Arežina je sjajno izveo slobodan udarac sa 20 metara i pogodio mrežu domaćih za konačnih 3:1.

Narednu utakmicu Željezničar igra u srijedu protiv Sarajeva. Derbi na Grbavici počinje u 20:15 sati, saopšteno je iz tabora "plavih".