"Željo" slavio u vječitom derbiju

SARAJEVO - Fudbaleri Željezničara pobijedili su danas Sarajevo u 106. vječitom gradskom derbiju rezultatom 1:0.

Igrač utakmice odigrane na stadionu "Grbavica" bio je strijelac jedinog gola Jovan Blagojević.

Najzanimljivija utakmica 11. kola Bh. Telekom Premijer lige protekla je u dinamičnoj, otvorenoj i požrtvovanoj igri oba tima, ali i uobičajno vatrenoj atmosferi na tribinama.

Željezničara je do pobjedonosnog gola stigao u 25. minuti, kada je nakon gužve u šesnaestercu i loše reakciju odbrane Sarajeva sa oko 20 metara odlično šutirao Blagojević.

Istovremeno, epitet tragičara meča zaradio je Brazilac Tiago, kojeg je lopta zakačila na putu do gola i tako prevarila golmana gostuju Mateja Delača.

Domaći navijači vodstvo su proslavili bakljadom što je izazvalo prekid od nekoliko minuta, a istom mjerom - upotrebom pirotehnike u drugom poluvremenu su uzvratile i pristalice tima sa "Koševa".

Bio je ovo 106. međusobni duel sarajevskih timova u prvenstvenim mečevima. "Željo" se sada izjednačio sa Sarajevom sa 31 pobjedom, dok su 44 susreta završena remijem.

Danas je odigran susret u Istočnom Sarajevu, gdje su bodove podijelili Slavija i Široki Brijeg (0:0). Iako su gosti bili nešto bolji, borbenost domaćih igrača nagrađena je osvajanjem boda.