"Željo" slavio u vječitom derbiju

Fudbaleri Željezničara pobijedili su danas na "Grbavici" u 113. vječitom gradskom ligaškom debiju Sarajevo rezultatom 2:1.

Susret 16. kola Bh. Telekom Premijer lige BiH zbog nepovoljnih vremenskih uslova umjesto u nedjelju odgođen je za danas, a na lošem terenu i po hladnom vremenu bolje su se snašli domaći.

"Plavi" su poveli u 22. minuti. Vojo Ubiparip je sjajno uposlio Gorana Zakarića koji je izašao sam pred golmana Bojana Pavlovića, te je zatresao mrežu "bordo kluba" za veliko slavlje navijače "Želje".

Strijelac vodećeg pogotka u 77. minuti je asistirao Sinanu Ramoviću koji pogađa za 2:0.

Gosti sa "Koševa" do kraja utakmice uspjeli su ublažiti poraz pogotkom Amara Rahmanović u 85. minuti, a nakon kornera kojeg je izveo Elvedin Herić.