Zrinjski se s minimalnim porazom vraća iz slovačke Trnave

Fena

Fudbaleri Zrinjskog izgubili su rezultatom 1:0 u utakmici prvog pretkola Lige prvaka protiv slovačkog Spartaka iz Trnave.

Jedini pogodak za domaćine postigao je Jirka u 79. minuti i to kada je Spartak igrao s igračem više jer je Čirjak u 69. minuti dobio drugi žuti karton. Zbog dva žuta kartona utakmicu je u 89. minuti napustio i domaći igrač Chanturishvili.

Prvi poluvrijeme bilo je nezanimljivo, a tomu govori i podatak da u prvih 45 minuta nije upućen nijedan udarac u okvir gola. Drugo poluvrijeme je ponudilo uzbudljiviju utakmicu, a više šansi je imao domaćin.

Susret je odigran pred praznim tribinama jer su domaćini kažnjeni od UEFA-e.

Revanš je na programu 18. jula u Mostaru, od 19 sati.

Pobjednik će igrati u drugom pretkolu Lige šampiona najvjerovatnije protiv varšavske Legije, koja je sinoć u gostima svladala irskog prvaka Cork City rezultatom 1:0.

Poraženi takmičenje nastavlja u kvalifikacijama Lige Evropa, i to protiv boljeg iz meča Kukešija (Albanija) i Vallette (Malta).