Zvezda u finišu slomila BSK i otišla u četvrtfinale Kupa

Fudbaleri Crvene zvezde, uz dosta muke, pobijedili su večeras drugoligaša BSK iz Borče sa 3:0 (0:0) i otišli u četvrtfinale Kupa Srbije.

Aktuelni prvak i lider Superlige više od sat vremena nije mogao da probije bedem BSK-a kada je Slavoljub Srnić jedan odbitak od stative proslijedio u mrežu.

Nekoliko minuta kasnije strijelac je bio i Ugo Vijeira, da bi u finišu rezervista Petar Orlandić iz penala stavio tačku na slabu predstavu na skoro praznom stadionu Rajko Mitić.

Trener Miodrag Božović odlučio je da "promiješa" tim i ukaže šansu pojedincima sa manjom minutažom u dosadašnjem toku sezone, dobru partiju pružio je Andrija Luković, ali nije imao sreće da postigne gol jer je dva puta pogodio stativu.

Crvena zvezda je ovom pobjedom srušila loš niz u Kupu, pošto je poslije četiri godine uspjela da prođe među osam najboljih u tom takmičenju.

Večeras se u preostalim utakmicama osmine finala Kupa sastaju: Novi Pazar - Vojvodina, Mladost - Rad i Radnik - Sloboda.