Zvezda za pet minuta "slomila" Vojvodinu

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su Vojvodinu sa 4:1 u 10. kolu Superlige na stadionu "Rajko Mitić", pred oko 14.000 gledalaca.

Crveno-bijeli su se poslije poraza u „večitom derbiju“ vratili na čelo tabele i sada imaju 25 bodova, dva više od Novosađana koji su doživjeli prvi poraz u sezoni.

Pobjedu aktuelnom šampionu donijeli su Ruiz u 11, Donald u 64, Plavšić u 69. i Srnić u 90. minutu. Pogodak za Vojvodinu postigao je Malbašić u 43. minutu.

Zanimljivo je da je Vojvodina od početka sezone primila četiri gola, a na samo na ovom meču još toliko.

Crvena zvezda je bolje počela meč i brzo povela preko Ruiza, u finišu poluvremena Vojvodina je imala inicijativu koja je materijalizovana pogotkom Malbašića.

Međutim, u nastavku je Crvenoj zvezdi bilo dovoljno samo pet minuta da slomi otpor rivala i golovima Donalda i Plavšića reši pitanje pobjednika, nizale su se šanse do kraja susreta na obje strane, a konačan rezultat postavio je Srnić u 90. minutu.