Zvezda zadržala vrh

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su danas Novi Pazar u utakmici 24. kola Super lige Srbije i zadržali prvo mjesto na tabeli.

Gol vrijedan tri boda bio je djelo kapitena Nenada Milijaša, koji je majstorski u 17. minutu izveo slobodan udarac i sa udaljenosti od oko 30 metara pogodio lijeve rašlje gola domaćina. Beograđani su u ovom meču imali mnogo više šansi za postizanje gola, a jedna takva bila je i ona iz jedanaesterca, koji u 59. minutu nije iskoristio Darko Lazović ili, bolje rečeno, golman Novog Pazara Darko Šimić bio je na visini zadatka.

Nakon promašenog penala viđeni su i prvi incidenti pošto navijači domaćih nisu dozvoljavali Lazoviću da izvede korner ubacivanjem predmeta u teren. Do kraja se rezultat nije mijenjao i ovo je ekipi Slaviše Stojanovića 14. pobjeda zaredom.

Inače, ovaj meč je najavljen kao utakmica visokog rizika iz straha od erupcije nasilja između navijačkih grupa, ali do toga prije i tokom utakmice nije došlo. Neki mediji su najavljivali i veliki broj navijača iz Turske, tačnije simpatizera Fenerbahčea, ali ni od toga nije bilo ništa.

Fudbaleri Crvene zvezde u Novom Pazaru imali su podršku svojih navijača, koji su, uprkos nekim najavam da ih neće biti, stigli na Gradski stadion. Nakon pet minuta od početka meča jedan od simpatizera crveno-bijelih, u pokušaju da okači zastavu na zaštitnu ogradu, pao je sa visine od nekoliko metara. Ubrzo je kolima Hitne pomoći prevezen u bolnicu. Tamo je, prema navodima reportera TV Arena, konstatovana povreda arkade.

Rezultati 24. kola: Spartak Subotica - Voždovac 1:0, Radnički Kragujevac - OFK Beograd 1:3, Rad - Javor Ivanjica 1:0, Novi Pazar - Crvena zvezda 0:1. Večeras: Partizan - Jagodina, Sloboda Užice - Vojvodina, Radnički Niš - Napredak.

1. Crvena Zvezda   24      19      2        3        52:20  59

2. Partizan              23      16      5        2        44:16  53

3. Čukarički           23      11      5        7        26:24  38

4. Jagodina            23      10      7        6        30:23  37

5. Novi Pazar         24      10      5        9        26:24  35

6. Vojvodina          23      8        10      5        27:24  34

7. Voždovac            24      9        5        10      27:26  32

8. Radnički (N)      23      7        10      6        22:18  31