Ibrahimović sa dva gola donio trofej za Mančester junajted

Fudbaleri Mančester junajteda osvojili su danas drugi trofej u sezoni, pošto su u finalu Liga kupa na stadionu Vembli pobijedili Sautempton sa 3:2.

Junak trijumfa je Zlatan Ibrahimović koji je postigao dva gola. On je prvo u 19. minutu doveo Mančester junajted do prednosti, da bi potom u 87. postigao gol za pobjedu i veliko slavlje na stadionu Vembli. Jednom se u listu strijelaca upisao i Džesi Lingard koji je u 38. zatresao mrežu Sautemptona.

Dvostruki strelac za Sautempton bio je Manolo Gabiadini koji je golove postigao u prvom minutu sudijske nadoknade vremena prvog dijela igre i u 48. minutu.

Sautempton je bio bolji rival tokom svih 90 minuta, ali "sveci" ipak nisu uspjeli da dođu do trofeja, prvog od 1976. godine kada su bili prvaci FA kupa.

Mančester junajted je na početku sezonu osvojio Komjuniti šild pobijedivši Lester sa 2:1.