BiH zamalo do iznenađenja

Košarkaška reprezentacija BiH poražena je od domaćina Italije na turniru u Trentinu (84:81), u prvom pripremnom meču pred start kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2013. godine u Sloveniji.

Domaći košarkaši su bolje otvorili meč i konstantno imali dvocifrenu prednost. Tim Aleksandra Petrovića konsolidovao je redove u finišu prvog poluvremena i na odmor otišao s minusom od devet poena (44:35). U nastavku meča BiH je odigrala odlično i pred posljednju četvrtinu prišla na minus od samo dva poena (64:62). Bh. košarkaši su u finišu imali priliku i da dođu do pobjede. Pri vođstvu Italije (82:81) imali su napad, ali je Đedović izgubio loptu i domaći košarkaši su iz kontre postavili konačnih 84:81. U poraženom timu Nihad Đedović je postigao 29, Mirza Teletović 19, a Elvedin Kikanović 16 poena. BiH u Trentinu još očekuju mečevi s Finskom i Crnom Gorom.