Durent slomio Sparse u finišu za 4:1

Košarkaši Golden Stejt savladali su San Antonio rezultatom 104:91 i tako su poveli sa 4:1 u seriji čime su obezbijedili plasman u polufinale zapadne konferencije.

Poslije neizvjesne prve četvrtine u drugoj je Golden Stejt uspio da se rezultatski odvoji pa su "ratnici" na poluvremenu imali 11 poena prednosti.

San Antonio u trećem periodu nije uspjevao da nađe adekvatan odgovor pa su tada bili čak na 16 poena zaostatka ali su to uspjeli kasnije da istope.

Pred sam kraj meča kod Voriorsa je došlo do opuštanja pa je San Antonio uspio da uvede meč u neizvjesnu završnicu u kojoj je Golden Stejt morao da se potrudi da dođe do pobjede.

Poslije pet vezanih poena Lamarkusa Oldridža bilo je 93:91 ali je tada utakmicu rešio Kevin Durent sa četiri vezana poena dok je još dva sa penala dodao Drejmond Grin.

Oldridž je bio najefikansniji igrač meča sa 30 poena, dok su kod pobjednika prednjačili Kevin Durent sa 25 i Klej Tompson sa 24 poena.

Žofri Lovernj je ovaj meč presedeo na klupi dok je Davis Bertans za 16 minuta na parketu ubacio jednu trojku.