Finiks bolji od Minesote, Oklahoma od Klipersa

Košarkaši Finiks Sansa pobijedili su pred domaćom publikom Minesotu Timbervulvs sa 107:99.

Izabranici Igora Kokoškova ostvarili su drugu pobjedu zaredom i time su najavili nešto bolje partije u nastavku sezone.

Sansi su ove sezone možda i najlošiji sastav u NBA i ovo im je bila tek šesta pobjeda u trideset odigranih utakmica.

Raduje što se na teren vratio Devin Buker, koji je meč završio sa 28 poena, sedam skokova i sedam asistencija, uz sjajnih 10/16 iz igre. Odličan je bio i Ti Džej Voren sa 21 poenom, kao i "ruki" Diandre Ejton sa učinkom od 18 poena i 12 skokova.

Kod ekipe iz Mineapolisa najefikasniji bio je Karl-Entoni Tauns sa 28 poena i 12 skokova, dok je Derik Rouz ubacio 25 za 33 minuta.

Vulvsi su poraženi 16. put u 29 mečeva, dok su već pomenuti Sansi upisali šestu pobedu u sezoni.

Los Anđeles Klipersi pretrpjeli su šesti poraz u posljednjih sedam mečeva. Bolji od njih bila je Oklahoma Siti Tander rezultatom 110:104.

Srpski košarkaš Miloš Teodosić dobio je deset minuta na utakmici, dok Boban Marjanović nije ulazio na teren.

Teo je za kratak period pogodio jednu dvojku i uz to je imao dve asistencije. Klipersi su na kraju treće četvrtine gubili sa 17 poena razlike i tu je negde meč bio rešen.

U poraženom sastavu Danilo Galinari je postigao 28 poena, Tobajas Heris 22, dok je Montrez Herel imao jedan manje. Tander je do trijumfa predvodio sjajni Pol Džordž sa 33 poena, dok je Vestbruk imao učinak od 13 poena, 9 skokova i 12 asistencija.

Klipersi imaju skor od 17/12, odnosno Tander 18/10.