Igokea poražena u Kaknju

Košarkaši Kaknja napravili iznenađenje i pobjedom 62:61 izjednačili u plej-of seriji za prvaka BiH.

Igokea je najavila da ide u Kakanj po “brejk”, međutim domaći košarkaši izjednačili su na 1:1 u finalnoj seriji prvenstva BiH.

KAKANJ – IGOKEA 62:61 (20:16, 12:12, 14:19, 16:14)

Vrlo izjednačena i tvrda u utakmica viđena je u Kaknju, a poslije prvih 10 minuta rezultat je glasio 20:16, da bi druga četvrtina bila mnogo manje efikasnija pa se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 32:28.

Igokea, u čijim redovima nije bilo povrijeđenog Dušana Katnića, dobila je treći period, međutim domaći košarkaši uspjeli su u dramatičnoj završnici da stignu do minimalne pobjede – 62:61.

U pobjedničkoj ekipi najefikasniji Palavra sa 18 poena, a Muflizović je postigao 10, dok je kod Igokee Radivojević postigao 19, a Komatina 13 poena.