Igokea savladala Zrinjski u Laktašima

Fena

Rezultat u finalnoj seriji domaćeg košarkaškog prvenstva je 1:1, nakon što je Igokea večeras na svom parketu pobijedila Zrinjski rezultatom 80:59 u drugoj utakmici serije koja se igra na tri pobjede.

Gosti iz Mostara dobro su odigrali samo prvu četvrtinu koju su dobili rezultatom 19:15, a nakon toga sve je bilo na strani Igokee.

Domaći su na odmor otišli s prednošću od šest poena (36:30), na kraju treće četvrtine bilo je +12 (55:43), a sličan odnos snaga bio je i u posljednjoj četvrtini koju su aktualni prvaci dobili rezultatom 25:16 za ukupnih +21 (80:59).

Igokeu su do uvjerljive pobjede predvodili Marko Ljubičić s 14 poena i Vuk Radivojević s 10 poena. Na drugoj strani Luka Igrutinović ubacio je 14, a Marko Ramljak 9 poena.

Treća utakmica igra se u subotu u Mostaru.